Bieg Nocny na 10 km: efektowny debiut imprezy na Rynku Głównym

Przez 4,5 min 3053 uczestników mijało linię startu Biegu Nocnego na 10 km na Rynku Głównym w Krakowie. Wcześniej biegacze, kibice, turyści i krakowianie obejrzeli efektowny pokaz laserowy. 5. edycja imprezy była jednocześnie debiutem startu i mety zlokalizowanych w sercu Krakowa. Zwyciężyli ci sami zawodnicy, co we wcześniejszym Mini Cracovia Maraton – Bernard Muinde Matheka i Zita Kacser.

Kenijczyk uzyskał czas 30:28, a Węgierka 35:24. Za Matheką finiszowali jego rodacy – Mark Kipchumba Rotich i Daniel Rotich Chebolei. Pierwszym z Polaków na mecie był Ignacy Domiszewski z Ustrzyk Dolnych.

Drugie miejsce wśród kobiet – analogicznie jak w Mini Cracovia Maraton – zajęła Kenijka Junes Morao Onjanchn. Natomiast trzecią lokatę wywalczyła reprezentantka AZS AWF Kraków Masters Maria Sławik, która wraz z innymi szkoleniowcami prowadziła przygotowania do 17. PZU Cracovia Maraton! Czwarta była Paulina Golec, która w niedzielę poprowadzi rozgrzewkę przed krakowskim maratonem, a piąta kolejna z naszych trenerek – Kamilia Hayder!

Pełne wyniki 5. edycji Biegu Nocnego na 10 km dostępne są TUTAJ.