Kadra trenerska

GRZEGORZ SUDOŁ

 

To ambasador sportu, który po zakończeniu kariery wyczynowego zawodnika, specjalisty chodu sportowego, rozpoczął na większą skalę przygodę z bieganiem.

Jest trenerem I klasy PZLA. W swojej bogatej karierze trzykrotnie reprezentował Polskę na Igrzyskach Olimpijskich, jest medalistą Mistrzostw Świata i Mistrzostw Europy. Wielokrotny mistrz Polski i reprezentant kraju. Pracownik AWF Kraków, trener reprezentacji Polski.
Potrafił iść szybciej, niż niejeden chciałby biec… Debiut w półmaratonie ma za sobą, a cel to maraton.

 

Od 11 lat uprawia lekką atletykę. Specjalizuje się w biegach średnich (800 i 1500 m) na poziomie I klasy sportowej, choć najbliższe sercu są dla niej biegi przełajowe. Trener II klasy. Podopieczna trenera Wacława Mirka. Niespokojna dusza, uwielbia pracę z ludzmi, próbując pokazać im, że kazdy ma w sobie coś niepowtarzalnego, co stanowi o jego sile. Miłość do sportu stara się też zaszczepiać u najmłodszych.

800m – 2:08.14, 1500m – 4:20.71

 

MARIA SŁAWIK

 

JOANNA GRADEK

 

Od 2009 roku pasjonatka rekreacyjnego biegania w dojrzałym wieku, reprezentantka uczelnianej drużyny biegowej podczas Festiwalu Nauki w Krakowie. Od kilku lat prowadzi badania na temat wpływu aktywności fizycznej na sprawność ukierunkowaną na zdrowie (Health Related Fitness). W latach 2010-2015 prowadziła zajęcia dla amatorów na ścieżkach biegowych w ramach programu „Kraków biega, Kraków spaceruje”. Licencjonowana trenerka SMOVEY.

 

Zapalony sportowiec i pasjonat wielu dyscyplin. Były zawodnik biegów średnich i długich. I klasa sportowa w biegach górskich. Biega od 8 roku życia do chwili obecnej. Doświadczony ogromną ilością przebiegniętych kilometrów i startów w zawodach. Po wielu latach przygody z bieganiem rozważa jego sens na drodze poznania naukowego. Szuka optymalnych rozwiązań treningowych dla biegaczy w różnym wieku i na różnym poziomie zaawansowania sportowego. Określa siebie „urodzonym biegaczem”.

 

KONRAD REMBIASZ

 

KAMILIA HAYDER

 

Wielokrotna medalistka Mistrzostw Polski. Posiada I klasę sportową na dystansach 800 m i 1500 m. Trener II klasy. Sędzia z licencją PZLA.


Doświadczenie zawodowe:
2013 - trener na Ścieżkach biegowych organizowanych przez Fitness Platinium;
2013-2014 - trener na Ścieżkach biegowych w ramach programu "Kraków biega, Kraków spaceruje" Urzędu Miasta Krakowa - zajęcia rekreacyjne dla mieszkańców Krakowa;
2014 - trener podczas zgrupowań organizowanych przez  Akademię Wioletty Frankiewicz dla dzieci i młodzieży.

 

 

Jako zawodnik biegał średnie i długie dystanse, maratończyk i trener z zamiłowania. Swoją pasją biegania zaraża wielu amatorów biegania na Ścieżkach Biegowych Krakowa. Konsekwentnie wciela w życie idee, by bieganie połączyć z dobrą zabawą. Pomysłodawca i organizator Krakowskiego Pikniku Biegowego, Studniówki Maratońskiej i obozów treningowych, które przeszły do historii klubu AZS AWF Kraków Masters.

 

DARIUSZ KACZMARSKI

WACŁAW MIREK

 

Wacław Mirek, były średniodystansowiec, medalista Mistrzostw Polski na 800m. Oficjalnie Trener Kadry PZLA bloku wytrzymałości. Po południu Guru maratończykówamatorów, którzy chcą złamać trójkę na tym królewskim dystansie. Wystarczy tylko dotrzymać mu kroku w treningach i wysłuchać ze zrozumieniem wszystkiego, co mówi na temat fizjologii wysiłku maratońskiego.